• Laktatory szpitalne

 • wypozyczalnia-laktatorow

 • przechowywanie-pokarmu
 • akcesoria

Poradnik matki karmiącej

 • Kolka niemowlęca- jak sobie z nią poradzić?

  02/24/2021 12:00:35

  Kolka niemowlęca- jak sobie z nią poradzić?

  Kolka niemowlęca to jedna z najczęstszych występujących dolegliwości w pierwszym półroczu życia dziecka. Jest do przypadłość, która dotyczy nawet do 40% wszystkich niemowląt! Jednocześnie jest to również koszmar wielu rodziców, w tym początkowym okresie życia dziecka.

  Szczegóły
 • Jak zakończyć karmienie piersią?

  02/24/2021 11:59:21

  Jak zakończyć karmienie piersią?

  Obecnie żadna grupa ekspercka nie określiła, kiedy należy zakończyć kamienie piersią. Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje, aby dzieci były karmione do dwóch lat lub dłużej. Potrzeby każdego dziecka są różne, gdyż dojrzewanie przebiega w odmiennym tempie, dlatego też trudno jest wyznaczyć termin, w którym powinno się zrezygnować z laktacji.

  Szczegóły
 • Jak bezpiecznie przyjmować leki w okresie laktacji?

  02/24/2021 11:57:46

  Jak bezpiecznie przyjmować leki w okresie laktacji?

  W czasie karmienia piersią można bezpiecznie stosować większość leków, co jak się okazuje przynosi korzyść zarówno dla dziecka jak i dla mamy. Szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko. Na wielu ulotkach okres laktacji jest niepewny co do stosowania leków. Niejednokrotnie jest to związane z faktem, iż wśród kobiet karmiących nie przeprowadza się badań klinicznych. W efekcie, na ulotce nie pojawia się informacja czy kobiety w czasie karmienia mogą

  Szczegóły
 • Na te warzywa i owoce uważaj!

  02/24/2021 11:56:19

  Na te warzywa i owoce uważaj!

  Wczesne dzieciństwo to czas, gdy dzieci intensywnie poznają otaczający nas świat. Częstym zagrożeniem ciekawości świata dzieci jest zadławienie! Maluchy wkładają różne przedmioty do buzi, co może być szczególnie niebezpieczne! Dlatego tak ważna jest czujność opiekunów, nie tylko w obawie przed zadławieniem, ale także zakrztuszeniem malucha.

  Szczegóły