Najczęściej kupowane

W tej chwili brak najlepiej sprzedających się

Producenci

Nowe produkty

W jaki sposób karmić noworodka butelką jednorazową?
   0
W jaki sposób karmić noworodka butelką jednorazową?

Kluczowym problemem, który utrudnia przejście niemowlęcia z karmienia piersią do karmienia butelką jest fakt, iż mechanizm napędzający różni się od siebie. Podczas karmienia piersią niemowlę musi utworzyć uchwyt wokół otoczki w celu naciśnięcia brodawki, co pozwala na płynne wypłynięcie mleka. Natomiast karmienie butelką dziecko musi użyć więcej wysiłku w ssaniu, gdyż musi zmniejszyć przepływ mleka, w celu dostosowania go do własnego tempa.

Jak karmić noworodka butelką jednorazową?

Podczas karmienia mama powinna podejść do tego spokojnie, unikając pośpiechu. 

W butelkach jednorazowych każda mama może umieścić swój pokarm, który wcześniej odciągnęła.  Również zdarzają się sytuacje gdy mama karmi swojego maluszka pokarmem wcześniej zamrożonym.

Butelki jednorazowego użytku stosowane są dodatkowo w szpitalach między innymi na oddziałach Neonatologicznych. Wykonane są z polipropylenu, który nie zawiera żadnych substancji szkodliwych i jest w pełni bezpieczne dla niemowląt oraz wcześniaków.

Karmienie maluszka przy pomocy butelki może być zaangażowany każdy członek rodziny. Tato maluszka może odciążyć mamę i zbliżyć się do swojego dziecka. 

Pozycja noworodka podczas karmienia butelką jednorazową

Prawidłowa pozycja podczas karmienia noworodka butelką jest bardzo istotna, gdyż daje gwarancje tego, że jest skuteczne. Nieprawidłowe ułożenie maluszka oraz nieodpowiedni kąt trzymania butelki mogą sprawić, że dziecko zacznie się krztusić bądź będzie miał trudności podczas połykania pokarmu.

Dodatkowo ważne jest aby pozycja była wygodna zarówno dla mamy jak i jej dziecka. Podczas karmienia najlepiej aby mama swojego maluszka trzymała w ramionach. Główka dziecka powinna być lekko uniesiona. Butelka również powinna być przechylona. Ważne jest aby kontrolować czy dziecko nie połyka powietrza.

Jeśli mama ma taką możliwość niech zadba o bliski kontakt z maluszkiem. Podczas dotyku wydziela się hormon „oksytocyna”, która odpowiedzialna jest za pogłębianie więzi rodzica z dzieckiem.

Gdy mama przyjęła wygodną pozycję, smoczkiem może dotknąć wargi dziecka bądź jego policzek. Ma to na celu aby instynktownie otworzył buźkę. Gdy już obejmie wargami smoczek, przechyl buteleczkę w taki sposób, aby mleko wypełniło 2/3 objętości smoczka.

Ile czasu karmić dziecko butelką?

Odpowiednim pytaniem jest „jak długo podawać butelkę?” Odpowiedzią na to pytanie jest: do momentu jak dzidziuś wypuści smoczek z ust i nie będzie go szukał. Nie namawiaj go, aby zjadł więcej niż potrzebuje.

Błędy popełniane podczas karmienia butelką jednorazową

Karmienie dziecka na leżąco – w takiej pozycji pojawia się ryzyko, że maluszek się zachłyśnie.
Nie trzymanie butelki – kategorycznie zabrania się opierania buteleczki o zwinięty ręcznik bądź dawanie dziecku jej do rączek.
Zostawianie jedzącego dziecka samego np. w pokoju – faktem jest, że większe już dzieci dobrze radzą sobie w samodzielnym piciu z butelki. Natomiast nie mamy pewności czy nasz maluszek nie zakrztusi się podczas naszej nieobecności.
Karmienie przez sen.

Opinie

Zaloguj się abu dodać opinię