KARMIENIE DZIECKA POZA DOMEM
   0
KARMIENIE DZIECKA POZA DOMEM

Pokarm kobiecy jest idealnym „fast foodem” dla dziecka, gdyż każda młoda mama zawsze ma go przy sobie – w odpowiedniej temperaturze i właściwej ilości. Dzieki temu może spędzać dużo czasu poza domem bez konieczności planowania karmienia. Karmienie piersią niewątpliwie ułatwia wychodzenie z domu czy podróżowanie. Bardzo często jednak młode mamy czują niepokój związany z karmieniem w miejscach publicznych, szczególnie za pierwszym razem.

Karmienie piersią dziecka nie zawsze oznacza, że młoda mama musi obnażać piersi. Wiele kobiet karmi dzieci w sklepach, kawiarniach, autobusach czy pociągach i nikt nie zauważa, że to robią. Jeśli jest to dla Ciebie niekomfortowe, jest wiele sposobów na dyskretne karmienie. Pierwsze tygodnie życie dziecka to świetna okazja, aby popróbować, gdy nikt Cię nie obserwuje. Ćwiczenie odpinania miseczki biustonosza jedną ręką i karmienie z zamkniętymi oczami również mogą być pomocne. Warto również wypróbować alternatywne metody układania dziecka do karmienia. Jeśli stresuje cię, ile ciała widać podczas karmienia, karm przed lustrem.  Większość młodych mam jest zaskoczona jak niewiele widać podczas karmienia.

Gdy dziecko zyska większą kontrolę nad szyją i główką, będzie szybciej przystawiać się do piersi, a Ty nie będziesz musiała patrzeć co robi, ani po omacku poprawiać ubrania. Warto przed wyjściem z domu sprawdzić, czy ta odzież, którą masz na sobie jest odpowiednia do karmienia.

W dzisiejszych czasach wiele miejsc organizuje przyjazne dla mam karmiących miejsca. Sklepy, restauracje i centra handlowe wywieszają nalepki lub plakaty mające pokazać matkom, że karmienie piersią w danym miejscu jest mile widziane. Szczegółowe infomacje znadziejsz online na grupach wsparcia młodych mam.

Opinie

Zaloguj się abu dodać opinię