Poradnik matki karmiącej

Zdjęcie do wpisu blogowego

Jakie butelki do karmienia?

Wybór butelki do karmienia dla noworodka bądź niemowlaka to nie łatwe zadanie. Rodzice często czują się zagubieni pośród różnego rodzaju akcesoriów do karmienia. Możemy wyróżnić butelki szklane, plastikowe, wielorazowe, jednorazowe. Jakie butelki do karmienia wybrać?

Butelki Marki Sterifeed

W naszej firmie znajdują się butelki z firmy STERIFEED. Największą zaletą butelek do karmienia tego producenta jest wysoka jakość wykonania produktów, które są w pełni bezpieczne dla niemowląt. Oferowane butelki pasują do większości smoczków znajdujących się na rynku. Dodatkowo są kompatybilne z laktatorami marki Ameda, ale również Lansinoh, Medela oraz Ardo oraz zestawami laktacyjnymi.

Marka Sterifeed posiada butelki do karmienia wykonane z polipropylenu oraz szkła. Ogromną zaletą jest, że butelki plastikowe nie zawierają szkodliwych substancji takich jak BPA czy DEHP. 

Kolejną zaletą butelek do karmienia Sterifeed jest to, że każda buteleczka plastikowa zapakowana jest w oddzielny woreczek dając gwarancje, że butelka jest sterylna i gotowa do natychmiastowego użycia. 

Każda buteleczka zawiera wyraźną skale, co umożliwia na precyzyjne odmierzenie niezbędnej ilości pokarmu. 

Dodatkowym plusem jest zwiększona szczelność pomiędzy butelką a zakrętką, co pozwala na ochronę mleka przed przedostaniem się zanieczyszczeń.

Rodzaje butelek do karmienia

Materiał

Butelki szklane charakteryzują się dużą trwałością. Można zaobserwować, że nie powstają na nich przebarwienia, ponadto w momencie zalania gorącą wodą butelka nie pęka oraz nie odkształca się. Dodatkowym autem jest fakt, że przez długi czas utrzymuje ciepło zawartości znajdującej się w naczyniu.

Kolejnym rodzajem butelek do karmienia są to butelki wykonane z plastiku. Tego rodzaju butelki są lekkie, wygodne oraz nie ulegają uszkodzeniom po upadku. Butelki plastikowe możemy podzielić na dwie grupy, jednorazowego użytku oraz wielorazowego użytku. Producent zaleca aby butelka do karmienia wielorazowa była wykorzystana maksimum pięć razy.

Pojemność

Pojemność butelek jest różnorodna. Możemy spotkać się z butelkami do karmienia o pojemności 50ml, 100ml, 130ml, 250ml – butelki wielorazowego oraz jednokrotnego użytku plastikowe. Natomiast butelki szklane posiadamy o pojemności 120ml oraz 240ml.

Wybór pojemności butelki do karmienia w dużej mierze zależy od potrzeb maluszka.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *