Poradnik matki karmiącej

Zdjęcie do wpisu blogowego

Karmienie niemowląt butelkami jednorazowego użytku

Wybór jednorazowej buteleczki do karmienia jest bardzo ważnym krokiem. W tym momencie należy zwrócić uwagę na pojemność, kształt jak również materiał, z którego jest wykonana.

Czym wyróżniają się plastikowe butelki jednorazowe?

Plastikowa butelka jednorazowa do karmienia charakteryzuje się nie dużą ceną oraz tym, że są lekkie. Dzięki swojej niewielkiej wadze maluszek może bez problemu samodzielnie trzymać butelkę. Dodatkowym atutem jest fakt, że podczas upadku nie występuje ryzyko stłuczenia oraz skaleczenia.

Marka STERIFEED

Marka Sterifeed to lider rynku brytyjskiego oraz unijnego w zakresie asortymentu butelek do przechowywania mleka. Dzięki szerokiej gamie wysokiej jakości oferowanych produktów marka Sterifeed stała się wybranym dostawcą dla szpitali na całym świecie.

Butelki jednorazowego użytku STERIFEED

Butelka jednorazowa do karmienia marki Sterifeed cechuje się wysokiej klasy jakością wykonania. Wykonane są z bezpiecznych materiałów (polipropylenu), które nie zawierają substancji szkodliwych takich jak BPA bądź DEHP, dlatego są bezpieczne dla noworodków jak również wcześniaków. Dodatkowym plusem jest to, że buteleczki jednorazowe znajdują się w sterylnych foliach co pozwala na natychmiastowe użycie jej do karmienia. Butelka jednorazowa pozwala na przechowywanie odciągniętego pokarmu mamy, ale dodatkowo idealnie nadaje się do zamrożenia.

Możemy wyróżnić butelki do karmienia o różnej pojemności: 50ml, 100ml, 130ml oraz 250ml. Posiadają wyraźną podziałkę, która umożliwia precyzyjne odmierzenie pokarmu do karmienia dziecka. Ogromną zaletą tych butelek jest fakt, że pasują do większości smoczków znajdujących się na rynku. Wykazują kompatybilność z laktatorami, zestawami laktacyjnymi oraz akcesoriami ze standardowymi wąskimi szyjkami.

Od kiedy można karmić niemowlę butelką jednorazową?

Nie ma ustalonego okresu od kiedy można zacząć karmić niemowlę butelką jednorazową. Niemowlę może być karmione butelką od pierwszych godzin swojego życia.  Maluszki są karmione butelką jednorazową w różnych sytuacjach. W momencie gdy dziecko musi pozostać w szpitalu dłużej od mamy, położne karmią go buteleczkami jednorazowego użytku. Też zdarzają się sytuacje gdy mama ma problemy z laktacją i dzieciaczek musi być karmiony mlekiem modyfikowanym.

Ile butelek jednorazowych do karmienia na początek?

Przyjmuje się, że butelka jednorazowego użytku powinna być utylizowana po każdym karmieniu. Niemowlę w pierwszych tygodniach swojego życia karmiony jest co najmniej co trzy godziny. Jest to ważne aby maluszek prawidłowo przybierał na wadze oraz rozwijał się. Można więc wyliczyć, że na dobę wykorzystać można osiem buteleczek jednorazowych.

KOCHANI RODZICE!

Troszcząc się o Was i o Wasze maluszki dobieramy profesjonalny sprzęt, który będzie dla Was ułatwieniem podczas codziennego stosowania go podczas karmienia.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *