Producenci

KARMIENIE PIERSIĄ W CZASIE CIĄŻY
   0
KARMIENIE PIERSIĄ W CZASIE CIĄŻY

Często zdarza się tak, że kobiety zachodzą w ciąże, gdy nadal karmią starsze dzieci. Jednak w ciągu pierwszych 6 miesięcy od porodu zdarza się to sporadycznie. Zwykle karmienie jest bezpieczne. W przypadku ryzyka porodu przedwczesnego lub poronienia lekarze sugerują młodej mamie zaprzestanie karmienia piersią przez część ciąży.


Część młodych mam kontynuuje karmienie piersią przez całą ciążę. Największym utrudnieniem w kontynuowaniu karmienia piersią jest rosnący brzuch matki, który utrudnia przybranie wygodnej pozycji do karmienia. Warto jednak się nie poddawać i znaleźć dogodną dla obojga pozycję.


W czasie ciąży zauważa się także większą wrażliwość brodawek, tak więc kamienie może być dla młodej mamy bolesne. W takiej sytuacji można spróbować przystawiać dziecko na krótszy czas oraz nie pozwalać maluchowi bawić się drugą brodawką, aby karmienie było komfotowe również dla mamy.


Kolejną zmianą, która może zachodzić w czasie ciąży są zmiany w składzie i ilości mleka. Pokarm kobiecy zmniejsza produkcję siary, aby była gotowa dla drugiej pociechy, tak więc zmianie ulega smak mleka, skład oraz ilość. Warto podkreślić, że te zmiany nie muszą być akceptowalne przez dziecko.

Czy można karmić dzieci w różnym wieku w tym samym czasie ?
Tak, karmienie piersią rodzeństwa, to dobry sposób, aby nie dopuścić do odrzucenia starszego dziecka, czy zazdrości o niemowlę. Gdy między ciążami jest nieduża różnica wieku wielu kobietom przychodzi to dość naturalnie.

Opinie

Zaloguj się abu dodać opinię